Úvod
Mladí
TeenSTAR VÝUČBA
Rodičia
Učitelia
Učebnica
O nás
Kontakt
HOME / BUTTON 6 / Button 6.1 / actual

Ponúkame Vám Teen STAR program (TSP) - výchovu k ľudskej láske

Tento program sexuálnej výchovy predložila na Slovensku jeho autorka MUDr. Hanna Klaus ešte v roku 1993. Bola som zaškolená ako jedna z prvých sedemnástich vybraných lektorov a lektoriek, nakoľko som sa už v tom čase už niekoľko rokov venovala príprave snúbencov na manželstvo a aj po skoro desaťročných skúsenostiach detskej lekárky s prednáškovou činnosťou na základných a stredných školách.

 

Stále ho pokladám za nevyhnutný, lebo z mojej vlastnej skúsenosti dodnes platí, že :

 

  • skoro všetky snúbenecké páry prichádzajú na predmanželské náuky nepripravené na manželstvo a zodpovedné rodičovstvo, pretože predčasne začali intímny život s antikoncepciou od prerušovanej súlože až po čoraz častejšie používanie hormonálnej antikoncepcie a zároveň majú súhlasný postoj s potratom (chorého, ale i zdravého embrya alebo plodu), či umelým oplodnením a často vôbec neuvažujú o prirodzenom plánovaní počatia, lebo ho považujú, „vďaka“ verejnej mienke, za nespoľahlivé;

 

  • a taktiež je nesprávny postoj ich rodičov, učiteľov a vychovávateľov, často založený len na strachu, nevedomosti či neschopnosti poznania plodnosti (samozrejme i vlastnej), a preto veľa ráz ani nie z vedomého zlého úmyslu.

 

Dúfam, že si program, ktorý podporuje Pápežská rada pre rodinu, nielen prezriete, ale aj urobíte čo najviac preto, aby sa ho mohli učiť aj Vaše deti.  

Strana :
 
1
 
 
2
 
 
3
 
 
4
 
 
5
 
Vypocujte si Zaznam Relacii
Priprava tychto stranok je casovo velmi narocna ale i napriek tomu sa Vam budeme
 
Daky iny Nadpis.
Priprava tychto stranok je casovo velmi narocna ale i napriek tomu sa Vam budeme snazit
Copyright © TeanSTAR.sk | Powered by Lord yashik
All rights reserved. | Meno, Ulica, Mesto, e-Mail